DGR 2019 očima účastníka

Jízda gentlemanů a gentleladies, společně pro dobrou věc.

Je neděle, zvoní budík a já skoro vybíhám z postele. Mířím do koupelny a rychlou sprchu následuje zírání do skříně. Oblékám si černé kalhoty, bílou košili, připínám černobílé kšandy a můj muž mi uvazuje černou úzkou kravatu. Hodně neobvyklá situace. Znovu mířím do koupelny, ale tentokrát k zrcadlu, nanáším make-up, maluji si černé linky a vybírám vhodný odstín rtěnky. S výsledkem jsem spokojená, chybí už jen černá kožená bunda a kotníkové boty. Místo motorkářského šátku si uvazuji tmavou šálu s růžemi. Opouštím byt, před domem stojí dvě stejné motorky, Ducati Scrambler Desert Sled, které už nedočkavě vrčí. Můžeme vyrazit. Kam? Do Turnova na The Distinguished Gentlemans Ride.

Přijíždíme na náměstí a já jsem mile překvapená, jak krásné město Turnov je. Žiju tady na severu, konkrétně v Liberci, sotva rok a nestihla jsem se tak ještě pořádně porozhlédnout po okolních městech a vesničkách. Stejně tak dlouhou dobu jsem i majitelkou řidičského oprávnění k jednostopým vozidlům. Když jsem se tedy rozmýšlela v jakém městě se svého prvního DGR zúčastním, byl pro mě Turnov jasnou volbou. Jednak byl nejblíž, a druhak mi dává smysl podporovat především regionální aktivity. 

Na náměstí stojí seřazené stroje dalších účastníků a my se přidáváme do řady. V pozadí je připravená fotostěna a všude kolem se pohybují usmívající se a pohodově naladění lidé, vyladěné obleky gentlemanů a gentleladies, radost pohledět. Jak jste si v úvodu mohli všimnout, v celé naší ranní přípravě chyběla snídaně. Ano, i to měli organizátoři naštěstí vyřešené. Ve stánku s neméně milými lidmi jsem nám objednala kávu, čaj a poctivého snídaňového burgra. Po té nás čekalo od organizátora několik doporučení a rad, jak se chovat při jízdě v koloně a celá naše eskadrona se tak mohla dát do pohybu. Cílem byl zámek Hrubý Rohozec, kde jsme své stroje zaparkovali na nádvoří a užili si chvíli okukováním strojů našich dalších kolegů a něco málo kolegyň.  Následovala hromadná fotografie a pomalu jsme se srocovali k návratu na turnovské náměstí, kde probíhalo předání děkovných balíčků od sponzorů a vyhlášení jezdců, kteří přinesli svou účastí v DGR nejvyšší finanční dar.

Vyšlo krásné počasí, všude kolem nás se pohybovali usměvaví lidé, postávaly krásné stroje, byl to prostě jeden fajn den, díky kterému se nám podařilo za celou kolonu přispět na výzkum a léčení rakoviny prostaty neméně krásných 2255 dolarů. Těším se, že příští rok se nás v Turnově sejde zase o něco více a budeme tak moci posílit tuhle akci elegantních gentlemanů zase o pár dalších desítek, stovek a v ideálním případě i tisíce dolarů. No a na závěr ještě patří poděkování organizátorům za celek a především za to, že jsme se nemuseli v těch lehkých převlečcích trmácet až do Prahy. Těšíme se na příští ročník.

Eliška "KEliška" Neumannová