9. půldecky v Českém ráji

 

Tak 9. ročník půldecek v Českém ráji je za námi. 19. června se uskutečnil v tropickém horku další ročník této motocyklové soutěže. Od rána pražilo sluníčko, což se později podepsalo i na poruchách některých strojů. Kolem osmé hodiny ranní jsme postavili stan a připravili vše pro registraci startujících.

Brzy po osmé se ale začali sjíždět již první účastníci. Přihlášeno bylo na letošní akci 14 posádek, ale nakonec dorazilo 19. 

 

A už se začínalo s registrací, nováčci četli propozice a diskutovalo se o všem možném.

 

A je tu start. Předání itineráře a hurá za trestnými body. 

 

Někteří rozjížděli své stroje až za startem,

někteří šlápli, nenašlápli a roztlačovali 

někteří šlápli a jeli 

někteří jen jeli,

a někteří jeli, smáli se a zamávali.

Jízda letos byla hvězdicovitá, takže po každé ze 4 etap se závodníci vraceli na hřiště FK Sedmihorky, tam splnili nějaký další úkol, dostali itinerář na další etapu, a jeli.

Jedním z úkolů byl kop fotbalového míče na branku, v které chytal zády ke kopajícímu Michal Zděnovec. Vypadalo to asi takto:

nebo takhle 

Další soutěží bylo Cornhole. Pro neznalé hod pytlíku obsahujícího 16 uncí kukuřičných zrn na desku, ve které je otvor. Samozřejmě nejlepší je trefit otvor, ale i za pytlík na desce jsou nějaké body. A vypadalo to asi takto 

anebo takto. A opět Michal sčítal resp. tentokrát odečítal body.

 

Po poslední etapě jsme se všichni sešli v cíli, u stánku s občerstvením a čekali až Jury spočítá výsledky.

v cíli se nejen sedělo kolem stolů, ale i na trávě i se leželo

Během občerstvení nám došly buřtíky (nečekali jsme tolik startujících) a tak pan správce na rychlo objednal kuřecí prsa  (z centrály), která pak zbývajícím závodníkům připravil na grilu. 

Jury musela řešit shodu bodů na prvním místě, ale nakonec vše vyřešila po Coubertinovsku.

A tak jsme přistoupili ( ač nám jeden závodník chyběl) k rozdělování cen. Jako každý rok jsme měli aspoň nějaký dáreček pro každého účastníka a tak to začalo 18. místem

Další v pořadí - fotograf udělal ideální momentku, vidět je pouze obsluha stánku

proto ještě tato fotka

a další ...

zde aspoň vidíme pořadatele,

a další ...

a stupně vítězů   3. místo

2. místo - stejně trestných bodů jako na závodník na prvním místě, ale

na prvním místě ( ač stejný počet bodů jako druhý, ale pomáhal jinému soutěžícímu i za cenu pádu) opravdový Coubertinovský přístup.

A tady už foto nejlepších tří s vítězným strojem JAWA 20

a společné foto ( bez jednoho z účastníků )

Po té, co se již někteří závodníci rozjeli do svých domovů, dorazil loňský vítěz a letošní smolař závodu. Grilované kuřátko na něj i s nápojem čekalo a jelikož jawička odmítala poslušnost, cenu útěchy udělila Jury a dovezla ho i s jawou na náklady pořadatele do Vratislavic. Cenu pro posledního ale také dostal.

 

A tak za obrovského horka ( 34 stupňů ) se uskutečnil další závod seriálu Půldecky v Českém ráji. Účastí devatenácti posádek jsme byli mile překvapeni, chyběla tento rok žena (vloni se sádrou na ruce)  a ještě jeden platící, který se neomluvil, tak snad je v pořádku a startovné mu samozřejmě vrátíme, tak, jak je  v našich regulích. 

Těšíme se za rok na desáté půldecky a snad připravíme i nějaká překvapení. Za spolek půldecky MVSt ( Michal Vávra starší )

 

Článek a spoustu fotek najdete též na www.khvhradek.cz

v sekci fotoarchiv. Děkujeme khv Hrádek